Alza.cz se v roce 2013 rozhodla rozšířit sklad formou vestavby dvou mezaninů v části haly. Více než třetinu plochy skladu, zhruba 4500 m2, dnes vyplňuje vestavěná dvoupatrová plošina, která celkovou skladovou plochu rozšiřuje o dalších 9000 m2. Od začátku loňského listopadu se tak sklad výrazně rozšířil o dvě nadzemní podlaží, ve kterých se nachází sklad malých a středních produktů.

Vestavba mezaninů proběhla v Alza.cz ve dvou fázích. Před loňskou vánoční sezonou vyrostla dvoupatrová vestavba nad zhruba 3500 m2 skladovací plochy. Protože přestavba probíhala za provozu, zhruba 1000 m2 nejvytíženější části skladu nebylo možné přestavět. Právě na tento prostor tak došlo až v letošním roce.

Alza regály

Dodavatelem vestavby a policových regálů byla v obou případech firma BITO. "Pro dodavatele stavby jsme v obou případech vypsali standardní výběrové řízení. Hlavní úskalí stavby představoval fakt, že technologie v přízemí byla již vybudována. Museli jsme se ,trefovat' se sloupy mezi již postavené regály, dopravníky a balicí stanoviště. Požadovali jsme tedy od dodavatelů značnou flexibilitu v návrhu řešení, krátkou dodací lhůtu a záruku vysoké bezpečnosti během stavby. Každá nehoda, například spadlý nosník na dopravník, by znamenala neúměrně vysoké, milionové ztráty. BITO mělo dobrou referenci ze slovenského C&A, díky tomu jsme věřili, že montáž podobného rozsahu zvládnou. Rozhodla i dobrá finanční nabídka a vysoká kvalita produktu. Samotná montáž probíhala šest týdnů po nocích a vzhledem - k nemožnosti využít v zastavěné hale manipulační techniku byla i velmi náročná. Byly to nervy, ale nakonec se za celou dobu montáže zničila pouze jediná plastová přepravka a jeden spojník policového regálu," popisuje náročnost projektu Jaroslav Steinhauser, zástupce ředitele logistiky firmy Alza.cz.

Alza regály

"V letošním roce jsme stavěli na zbývajících 1000 m2, což už nebylo tak náročné jako v loňském roce. Projekt včetně kolaudace trval asi dva měsíce. V současnosti ještě dopracováváme systém vytápění a klimatizace pro zlepšení pracovních podmínek, hlavně v nejvyšším patře skladu," dodává Jaroslav Steinhauser.

Alza regály

Celou budovou prochází automatický válečkový dopravník SSI Schäfer, který zajišťuje průtok zboží skladem. S jeho pomocí se zboží přesouvá od příjmu k jednotlivým skladovým lokacím v regálech, kam jej skladníci manuálně naskladňují. Část zboží se skladuje i v automatickém skladovém systému Schäfer Miniload Crane. Dopravník samozřejmě slouží i k přesunu vychystaných objednávek na balicí a expediční stanoviště.

Martin Knížek (Logistika); případová studie listopad 2014