V loňském roce společnost Stoklasa textilní galanterie s.r.o. potřebovala vyřešit otázku rozšíření skladovacích prostor výstavbou nového logistického centra v Bolaticích. Na základě provedené logistické studie společností LOGICON partner s.r.o., bylo společností Stoklasa v květnu 2017 vypsáno výběrové řízení.

Společnost BITO skladovací technika s.r.o. se zúčastnila a následně se svým návrhem řešení hlavních požadavků stala i vítězem výběrového řízení vypsaném společností Stoklasa textilní galanterie s.r.o..

Jedním z těchto požadavků bylo maximální využití prostoru, proto bylo vybráno řešení vestavěné plošiny o dvou úrovních o šířce 34 metrů a délce 29 metrů. Celková plocha vestavěné plošiny je 2005,2 m². Součástí vestavby jsou také policové regály o celkovém počtu 8 290 polic tedy celkem 4 970 m² úložné plochy v policích. V každé úrovni vestavby jsou dvě předávací místa, která slouží k předávání palet z přilehlého paletového skladu.

Přízemí a první patro propojuje výtah pro přepravní boxy, který funguje v kooperaci s válečkovým dopravníkem a slouží k přepravě boxů v rámci jednotlivých pater. Realizaci výtahů a dopravníku provedla společnost Logsys s.r.o.

BITO skladovací technika s.r.o. předala hotové dílo k užívání koncem března 2018.

Bylo nám potěšením spolupracovat se společností Stoklasa. Sluší se poděkovat také zaměstnancům objednatele, se kterými byla velmi dobrá spolupráce. Děkujeme.